STS KULLANIM KILAVUZU

STS KULLANIM KILAVUZU

AGZ Model STS Sistemi Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu

 

Cihaz Hakkında

 

Gaz alarm panosu, havadaki patlayıcı gazları algılayabilen(doğalgaz ve LPG) bir cihazdır. Bu tür tehlikeli gazların tespit edilmesi durumunda, Gaz alarm panosu siren ile sesli, LED’i ile ise ışıklı uyarı sağlar.

Yeşil LED sigorta açıkken elektrikle beslendiği sürece yanar ve tek başına yandığı sürece ortada tehlikeli bir durum yoktur. Gaz alarm panosu patlayıcı gazlardan (doğalgaz ve LPG) birini tespit etmesi durumunda kırmızı LED de yanar.Aynı zamanda siren de devreye girer ve reset butonuna basılana kadar siren ötmeye devam eder. Cihaz üzerindeki sarı led ise hata(arıza)işaretidir.Sarı led sensörün süreklilik kaybı ve kısa devre durumunda devreye girer.

Cihaz her defasında elektrik geldiğinde veya sigortası açıldığında minimun 2.5 dakika bir kalibrasyon süresine ihtiyaç duyar.Bu durumda panonun sigortası açıldığı andan itibaren cihaz 2.5 dakika sonra gaz algılayabilecek konuma geçer.

Sensör kablosunun monte edileceği yer konusunda dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar şöyle belirtilebilir:

  • Ortamda LPG(tüp) kullanıyorsanız, sensör rakorunun yere yakın monte edilmelidir ve sensör rakorunun yerden yüksekliği 30 cm’yi kesinlikle geçmemelidir. Bunun nedeni LPG’nin havadan ağır olmasıdır.
  • Ortamda doğalgaz kullanıyorsanız, sensör rakorunun tavana monte edilmelidir ve sensör rakorunun tavandan aşağıya 30 cm’yi geçmemelidir. Bunun nedeni ise doğalgazın havadan hafif olmasıdır.

Sigorta

Sigorta tüm sistemi açıp kapamaya yarar.

A Klemensi : Sensör bağlanır. Sensör kablosunun renkleri kahverengi kablo (+) sarı kablo (-) mavi kablo (s) klemenslerine bağlanır.

B Klemensi : İsteğe bağlı olarak ikinci sensör bağlanır. Sensör kablosunun renkleri kahverengi kablo (+) sarı kablo (-) mavi kablo (s) klemenslerine bağlanır.

C Klemensi : 220V NC (normalde kapalı) kontaktır. Kombi bağlanır.

D Klemensi : 220V NO (normalde açık) kontaktır.220V selenoid valf bağlanır.

E Klemensi : 220 VAC Şehir şebeke gerilimi bağlanır.

 

Sensör değiştirme ve sinterin temizlenmesi

            Sensör değiştirme işlemi panonun sarı ışığı yanmaya başladığı zaman sensör rakorunu ve sinteri çıkararak ufak uçlu tornavida vasıtası ile sensör yerinden çıkarılır ve sensör soketinin bacaklarına denk gelecek şekilde yönü fark etmeksizin yeni sensör takılır.

            Sinterin temizlenme işlemi her ay sensör rakorundan çıkarılarak sinter su ile temizlenir ve kurutularak yerine takılır.Temizleme sebebi ise ortamdaki tozdan dolayı bu işlem uygulanır.

 

Teknik Bilgiler

AGZ Model Gaz Alarm Panosu
Beslenme Kaynağı: 220V +%10 (50-60 Hz)
220VAC NO Çıkışı 250 VAC 5A
220VAC NC Çıkışı 250 VAC 5A
Sensör Koruma sınıfı (IP) IP65
Sıcaklık: -20oC – 50oC
Nemlilik: %80 (maksimum)
 
 

 

YETKİLİ SERVİS

 

ÜRETİCİ FİRMA / Merkez Servis:

 

ÜNVAN: İleri Teknoloji Ürünler Yönetim Danışmanlığı Bilgi İşlem

               Sanayi Ticaret Limited Şirketi

ADRES: Seyrantepe Mahallesi Bulut Sokak No:3 Seyrantepe

             Kağıthane/İSTANBUL

TEL: 0212-281 6078 pbx

FAX: 0212-281 6332

E- mail:I-tek@superonline.com

Web: www.itektr.com

 

GARANTİ ŞARTLARI

 

  1. Garanti süresi malın teslim tarihinden itibaren başlar ve İKİ (2) yıldır.

2. Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı firmamızın garantisi kapsamındadır.

3. Malın garanti süresi içinde arızalanması durumunda tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla OTUZ iş günüdür. Bu süre, malın sevis istastonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda malın satıcısı, bayii, acentası, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birine bildirim tarihinden itibaren başlar.

4. Malın garanti süresi içerisinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı,değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.

5. Malın;

    • Teslim tarihinden itibaren garanti süresi içinde kalmak kaydıyla bir yıliçerisinde, aynı arızayı ikiden fazla tekrarlaması veya farklı arızaların dörtten fazla ortaya çıkması sonucu maldan yararlanmamanın süreklilik kazanması,
    • Tamiri için gereken azami sürenin aşılması,
    • Servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla satıcısı, bayii, acentası, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi,durumlarında ücretsiz olarak değiştirme işlemi yapılacaktır.

6. Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

 

7. Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ne başvurulabilir.

 

 

Bu Garanti Belgesi’nin kullanılmasına 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile bu Kanun’a dayanılarak yürürlüğe konulan Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmenlik uyarınca T.C. Sanayi ve Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü tarafından izin verilmiştir.

 

Bu gönderiyi paylaş


Translate »
Open chat
Whatsapp Şipariş ve Destek Hattı
Merhaba
Ürünleriniz hakkında bilgi almak istiyorum.
Powered by