FXD-AB Model Oto Gaz Alarm Dedektörü

FXD-AB Model Oto Gaz Alarm Dedektörü


Ürün Açıklaması

FXD-AB alarmlı gaz dedektörü LPG ile çalışan arabalarda sürücüyü herhangi bir gaz kaçağına karşı uyarır. Uyarı iki şekilde olur. Bunlar sesli ve ışıklı uyarılardır.
PATENT KORUMALI
LPG bulunan arabalarda herhangi bir gaz kaçağı durumunda zil (buzzer) çalar ve kırmızı ışık devreye girer. Yeşil ışık ise cihazın çalıştığını gösterir.
FXD-AB alarmlı gaz dedektörü sensörden gelen bilgiye göre alarm verir. FXD-AB :iki bölümden oluşmuştur. Beyin kutusu ve sensör kutusu

CİHAZIN ÇALIŞMASI: FXD-AB alarmlı gaz dedektörü 12V DC çakmak adaptörüne veya aküye direk olarak bağlanabilir. FXD-AB alarmlı gaz dedekörü’ne 12V DC çakmak adaptörü uygulandığı andan itibaren ilk 45 sn kalibrasyon aşamasıdır. Bu aşamada kırmızı ışık yanar ve zil (buzzer) çalar. Kalibrasyon aşamasından sonra zil susar, kırmızı ışıkk söner. Yeşil ışıkk yanmaya devam eder. Cihaz kısa bir süre sonra çakmak adaptöründen çıkarılsa dahi bu kalibrasyon bilgisini unutmaz.Bu yüzden tekrar elektriğe takıldığı zaman kırmızı ışık yanmayabilir ve cihazın zili çalmayabilir.Cihazın çalışmasını sensöre çakmak ile gaz vererek test edebilirsiniz. FXD-AB alarmlı gaz dedektörü yanıcı ve tutuşan gaz olan LPG gazını algılar. Cihaz gazı algıladığı an zil (buzzer) çalar ve kırmızı ışık devreye girer.

MONTAJI: FXD-AB alarmlı gaz dedektörü LPG kullanılan arabalarda sürücü koltuğunun altına ya da yolcu koltuğu tarafına monte edilir. FXD-AB alamlı gaz dedektörü’nün yere yakın yere monte edilmesinin sebebi LPG gazının havadan ağır olmasıdır. Montaj işlemi, sensör kutusunun altında bulunan klips yardımıyla sürücü koltuğunun altına monte edilir. Klipsin sağlam olabilmesi için vidalar yardımıyla monte edilebilir. Montaj işleminden sonra 12V DC çakmak adaptörüne bağlanan cihaz kullanılmaya hazırdır. FXD-AB alarmlı gaz dedektörü’nün sensör kutusunu monte ederken kutu arkasında bulunan klips kullanılınır. Klips’in sağlam olabilmesi için vidalar yardımıyla duvara monte edilebilen ek parça kullanılabilir.

Türkiye’de İlk ve Tek Patenli Yerli Üretim FXD-AB LPG’li Araçlar İçin Oto Gaz Alarm Cihazı LPG’ li araçlardaki patlamalara son, Can ve mal güvenliğinizi riske atmayın son zamanlarda çoğalarak artan bu gibi durumlara artık bir son verin.

Translate »
Open chat
Whatsapp Şipariş ve Destek Hattı
Merhaba
Ürünleriniz hakkında bilgi almak istiyorum.
Powered by