Ex Proof Gaz Alarm Dedektörü

Ex Proof Gaz Alarm Dedektörü


Ürün Açıklaması

Ex- proof Gaz Alarm Cihazları nerede kullanılır: Gaz alarm cihazları muhtemel gaz kacağı olan ve çalışma ortamı kötü (tozlu nemli) yerlerde kullanılır. Kullanıldığı yerlerde güvenliğinizi tam anlamıyla sağlar. Hiçbir şekilde ısı ve alevden, su, yağ gibi sıvı etkenlerden etkilenmez. Elektronik donanımı yanmaz alüminyum gövde içine yerleştirilerek sızdırmazlık sağlanmıştır. Ayrıca gövde içindeki elektronik donanımda oluşabilecek her türlü elektrik kıvılcımlarının dış ortama yayılmaması için elektronik donanımı poliüretan madde ile doldurulmuştur.
Kullanım Alanları:Sanayi tipi mutfak, kazan daireleri, merkezi sistemler, LPG benzin istasyonları, hoteller, askeriye vb. gibi.

MONTAJ
HSS-2000 Ex-proof gaz dedektörleri, patlayıcı gazların (LPG ve doğalgaz) kullanıldığı yerlere (kombi, şofben, ocak, fırın, benzin istasyonlarında, kazan daireleri gibi) en fazla 1 metre uzaklıkta sabit bir yere monte edilmelidir. Montaj için HSS-2000 Ex-proof gaz dedektörünün montaj vida deliklerinden yararlanabilirsiniz.
Cihazı monte ederken cihazın güvenirliliğini etkileyebilecek yaygın olarak ortaya çıkan malzemeler buharlar ve gazlar(temizleme sıvıları, parlatıcılar, boyalar, yemek pişirme işlemleri parfüm ve deodorant) etkilenmeyecek bir yere monte edilmelidir.Aksi takdirde yanlış alarmlara sebep olabilir. HSS-2000 Ex-proof gaz dedektörünün monte edileceği yer konusunda dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar şöyle belirtilebilir:

  • Ortamda LPG(tüp) kullanıyorsanız, cihaz yere yakın monte edilmelidir ve cihazın yerden yüksekliği 30 cm’yi kesinlikle geçmemelidir. Bunun nedeni LPG’nin havadan ağır olmasıdır.
  • Ortamda doğalgaz kullanıyorsanız, cihaz tavana monte edilmelidir ve cihazın tavandan uzaklığı 30 cm’yi geçmemelidir. Bunun nedeni ise doğalgazın havadan hafif olmasıdır.

EX-Proof gaz alarm cihazının Röleli ve 4.20 mA çıkışlı olmak üzere iki modeli bulunmaktadır.

 

 

Translate »
Open chat
Whatsapp Şipariş ve Destek Hattı
Merhaba
Ürünleriniz hakkında bilgi almak istiyorum.
Powered by