AGZ Dökme Gaz Alarm Paneli

AGZ Dökme Gaz Alarm Paneli


Ürün Açıklaması

Gaz alarm panosu, havadaki patlayıcı gazları algılayabilen(doğalgaz ve LPG) bir cihazdır. Bu tür tehlikeli gazların tespit edilmesi durumunda, Gaz alarm panosu siren ile sesli, LED’i ile ise ışıklı uyarı sağlar.Röle kontaklarıyla da alarm durumunda kombinizi kapatabilir veya selenoid valfe sinyal göndererek gazınızı kesebilir.
Yeşil LED sigorta açıkken elektrikle beslendiği sürece yanar ve tek başına yandığı sürece ortada tehlikeli bir durum yoktur. Gaz alarm panosu patlayıcı gazlardan (doğalgaz ve LPG) birini tespit etmesi durumunda kırmızı LED de yanar.Aynı zamanda siren de devreye girer ve reset butonuna basılana kadar siren ötmeye devam eder. Cihaz üzerindeki sarı led ise hata(arıza)işaretidir.Sarı led sensörün süreklilik kaybı ve kısa devre durumunda devreye girer.
Cihaz her defasında elektrik geldiğinde veya sigortası açıldığında minimun 2.5 dakika bir kalibrasyon süresine ihtiyaç duyar.Bu durumda panonun sigortası açıldığı andan itibaren cihaz 2.5 dakika sonra gaz algılayabilecek konuma geçer. Sensör kablosunun monte edileceği yer konusunda dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar şöyle belirtilebilir:

Translate »
Open chat
Whatsapp Şipariş ve Destek Hattı
Merhaba
Ürünleriniz hakkında bilgi almak istiyorum.
Powered by