KİŞİSEL VERİ SAHİBİ BAŞVURU FORMU

KİŞİSEL VERİ SAHİBİ BAŞVURU FORMU

İLERİ TEKNOLOJİ ÜRÜNLER YÖNETİM DANIŞMANLIĞI BİLGİ İŞLEM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

KİŞİSEL VERİ SAHİBİ BAŞVURU FORMU

GENEL AÇIKLAMALAR

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda (“KVK Kanunu”) ilgili kişi olarak tanımlanan kişisel veri sahiplerine (“Bundan sonra “Başvuru Sahibi” olarak anılacaktır), KVK Kanunu’un 11’inci maddesinde kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin birtakım taleplerde bulunma hakkı tanınmıştır.

KVK Kanunu’nun 13’üncü maddesinin birinci fıkrası uyarınca; veri sorumlusu olan Şirketimize bu haklara ilişkin olarak yapılacak başvuruların yazılı olarak veya Kişisel Verilerin Korunması Kurulu (“Kurul”) tarafından belirlenen diğer yöntemlerle tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.

Bu çerçevede “yazılı” olarak Şirketimize yapılacak başvurular, işbu formun çıktısı alınarak;

  • Başvuru Sahibi’nin şahsen başvurusu ile,
  • Noter vasıtasıyla ihtarname aracılığı ile,
  • Başvuru Sahibi’nce; kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi, güvenli elektronik imza, mobil imza ya da ilgili kişi tarafından veri sorumlusuna daha önce bildirilen ve veri sorumlusunun sisteminde kayıtlı bulunan elektronik posta adresini kullanmak suretiyle veya başvuru amacına yönelik geliştirilmiş bir yazılım ya da uygulama vasıtasıyla,tarafımıza iletilebilecektir.

Aşağıda, yazılı başvuruların ne şekilde tarafımıza ulaştırılacağına ilişkin yazılı başvuru kanalları özelinde bilgiler verilmektedir.

Başvuru Yöntemi Başvurunun Yapılacağı Adres Başvuru Gönderiminde Belirtilecek Bilgi
Noter vasıtasıyla tebligat Seyrantepe Mah. Binnur sk. No:3 Kağıthane/İstanbul Tebligat zarfına “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Bilgi Talebi” yazılması rica olunur.
Kimlik bilgilerini teyit edecek şekilde şirketin genel müdürlüğüne iadeli taahhütlü posta yöntemi ile gönderilecek mektup Seyrantepe Mah. Binnur sk. No:3 Kağıthane/İstanbul Gönderim Açıklamasına “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Bilgi Talebi” yazılması rica olunur.

Ayrıca, Kurul’un belirleyeceği diğer yöntemler duyurulduktan sonra bu yöntemler üzerinden de başvuruların ne şekilde alınacağı Şirketimizce duyurulacaktır.

Tarafımıza iletilmiş olan başvurularınız KVK Kanunu’nun 13’üncü maddesinin 2’inci fıkrası gereğince, talebin niteliğine göre talebinizin bizlere ulaştığı tarihten itibaren otuz gün (30) içinde yanıtlandırılacaktır. Yanıtlarımız ilgili KVK Kanunu’nun 13’üncü maddesi hükmü gereğince yazılı veya elektronik ortamdan tarafınıza ulaştırılacaktır. 

VERİ SORUMLUSUNA BAŞVURU ESASLARI HAKKINDA TEBLİĞ VE SAİR MEVZUAT DÜZENLEMELERİ GEREĞİ OLARAK EKTE YER ALAN FORMDAKİ BİLGİLERİN DOLDURULMASI VE VAR İSE BAŞVURU İLE İLGİLİ BİLGİ VE BELGENİN BAŞVURUYA EKLENMESİ RİCA OLUNUR.

Kişisel Veri Başvuru Formunu indirmek için lütfen tıklayınız..

Bu gönderiyi paylaş


Translate »
Open chat
Whatsapp Şipariş ve Destek Hattı
Merhaba
Ürünleriniz hakkında bilgi almak istiyorum.
Powered by